Stawka VAT: 8%
Dostępność produktu: wysyłka do 10 dni
Parametry techniczne:
średnica ; 55 mm;
odstępy miedzy igłami ; 4,0 mm;
ilość igieł ; 656;
skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro;
podstawa: guma medyczna
dostępne kolory: granatowy, niebieski, zielony, pomarańczowy, czerwony
ZASTOSOWANIE
Aplikator wieloigłowy dr Lyapko ;Jeżyk; w kształcie piłki służy do gimnastyki palców i dłoni. Jest powszechnie stosowany przez psychologów dziecięcych, logopedów, neurologów, rehabilitantów czy lekarzy pracujący z dziećmi z opóźnieniami mowy, opóźnieniami rozwoju układu psychonerwowego i psychomotoryki, z dziećmi z dziecięcym porażeniem mózgowym, jąkaniem się i innymi dolegliwościami. Aplikator-piłeczkę ;Jeżyk; można stosować w razie uszkodzenia stawów oraz więzadeł rąk i stóp, w celu przywrócenia funkcji motorycznych stóp,
dłoni czy palców (np. po zdjęciu gipsu); do usuwania przykurczów mięśniowo-stawowych, po urazach czaszkowo-mózgowych, po udarach w rehabilitacji domowej, przy uszkodzeniach nerwów obwodowych, w napięciach stresowych, w rehabilitacji zaburzeń psychicznych, w zapobieganiu i eliminowaniu zmęczenia mięśni, w łagodzeniu napięć nerwowych i wielu innych problemach zdrowotnych.
Jak należy używać aplikatora-piłeczki?
Przy schorzeniach związanych z zaburzeniami w układzie nerwowym i aktywności umysłowej należy oddziaływać piłeczką (uciskać, przyciskać, przetaczać) w dłoniach i na stopach, gdzie występuje najwięcej stref projekcji wszystkich organów wewnętrznych człowieka. Takie miejscowe oddziaływanie rozwija drobną motorykę ruchową i wrażliwość dotykową kończyn, wspiera rozwój funkcji mózgu u dzieci i dorosłych.
Aplikator Lyapko ;Jeżyk; jest przydatny w gimnastyce palców i dłoni, jest powszechnie stosowany przez psychologów dziecięcych, logopedów, neurologów, rehabilitantów czy lekarzy pracujący z dziećmi z opóźnieniami mowy, opóźnieniami rozwoju układu psychonerwowego i psychomotoryki, z dziećmi z dziecięcym porażeniem mózgowym, jąkaniem się i innymi dolegliwościami.
Aplikator-piłeczkę ;Jeżyk; można stosować w razie uszkodzenia stawów oraz więzadeł rąk i stóp, w celu przywrócenia funkcji motorycznych stóp, dłoni czy palców (np. po zdjęciu gipsu); do usuwania przykurczów mięśniowo-stawowych, po urazach czaszkowo-mózgowych, po udarach w rehabilitacji domowej, przy uszkodzeniach nerwów obwodowych; w napięciach stresowych, w rehabilitacji zaburzeń psychicznych i mowy u dzieci, w zapobieganiu i eliminowaniu zmęczenia mięśni, w łagodzeniu napięć nerwowych i wielu innych problemach zdrowotnych.